Az a cuki bengáli…


Izmos testével, nagy, ék alakú szemeivel, jellegzetes mintázatú pettyes, vagy márványmintás bundájával a bengáli úgy néz ki, mint egy apró dzsungelmacska. Ami egyáltalán nem okoz nagy meglepetést annak, aki ismeri a bengáli macska történetét, ami még a hatvanas években kezdődött. Egészen pontosan 1963-ban, amikor egy macskatenyésztő, Jean Sugden nőstény leopárdmacskát vásárolt egy állatkereskedésben. Sugden – miután hazavitte az állatot – úgy látta, hogy a foltos macska rendkívül magányos a ketrecében, ezért egy hím házimacskát vett hozzá, hogy ne legyen egyedül. Arra azonban nem számított, hogy a két macska kihasználja a lehetőséget, és szaporodni fognak. Állítólag az első példány e két faj véletlen párosodásából született. Persze, ismert a történetnek egy másik elbeszélése is, mely szerint Sugden szándékosan tenyésztett egy leopárdhoz hasonló házimacskát azért, hogy meggyőzze a nőket, hogy ne hordjanak leopárdbőr kabátot. Az, hogy melyik verzió igaz, azt nem tudjuk, az viszont biztos, hogy mai írásomban a bengáli macskát ismerjük meg jobban, képes összeállításomban cukiság-túlterheléses utazásra invitállak. Felkészültél? Akkor vágjunk is bele!

 

 

 

A macskarajongók azt mondják, hogy rosszkedv ellen legjobb, ha macskákról készült felvételeket nézegetünk. A cuki macskaképek jelenthetik a nap fénypontját, a kényelmet és az örömet. Szerencsére az internet ellát minket bőven látnivalóval, a gazdik örömmel osztanak meg mindent kedvencükről. Én most egy különleges fajtát választottam írásom főszereplőjének. Ha még nem láttál bengáli macskát, akkor itt van, fotókon a bizonyíték, hogy mitől olyan különlegesek ezek a négylábúak – a lenyűgöző megjelenésükön kívül.

 

 

A bengáli macskák jellegzetes mintájú bundájukról ismertek, amely rövid, selymes, és gyakran világít, amikor fény éri. Nincs két teljesen egyforma macska, de az biztos, hogy a szőrzetük két fő mintázatból áll: vagy pettyes (foltos), amit rozettának is neveznek, vagy márványos, amely azt jelenti, hogy hosszú csíkok vannak a macska bundáján. Márványmintás esetében általában az alapszín a barna, de van fekete is szép számmal, és létezik világosabb fajta is. Népszerű a fekete és ezüst, fókabarna és ezüst, szén, kék árnyalatok, világosabb: szépia, fehér: hóbengáli, rozettás.

 

 

 

 

 

 

Szeme ék alakú, kissé mogyoróvágású, a színe jellemzően zöld, arany/sárga vagy vízi/kék, a kék főleg a hóbengálira jellemző. A bengáli nagytestű, jó izomzatú macskaféle, feje kerek, széles, a testéhez viszonyítva kicsi. Egyes becslések szerint 3-7 kg közötti súlyuk is lehet; sokan azt is állítják, hogy a nagyobb bengáliak akár 8 kg-t is nyomhatnak. Fülei öblösek, orra széles. Lábai erősek, farka középhosszú, a vége mindig fekete.

 

 

 

 

 

 

Annak ellenére, hogy a bengáli macska külsőleg úgy néz ki, mint egy tipikus macskafajta, a természete jelentősen különbözik tőle. A bengáli tulajdonosok azt mondják, hogy macskáik intelligensek, hangosak és nagyon aktívak. Imádnak felmászni a bútorokra, felugrani a magas felületekre, játszani, fürdőkádban, vagy mosdókagylóban pancsolni.

 

 

 

 

 

Egy bengáli macska fantasztikus társa gyerekeknek, más macskáknak, de még a kutyáknak is. Társaságkedvelőek, szeretik, ha emberek vannak a közelükben, bár szokásuk, hogy egy adott családtagot kiválasztanak kedvencükként, és őt tüntetik ki figyelmükkel.

 

 

 

Ha engedelmes, szófogadó kiscicát keresel, a bengáli macska nem neked való. De ha energikus ember vagy, aki olyan macskát szeretne, amely lépést tud tartani a nagy intenzitású életmódoddal, akkor ez lehet a tökéletes fajta.

 

 

Forrás:       

mentalfloss.com

boredpanda.com

Képek: Reddit

Felső kép: bengal_eva_02 / reddit

Tetszett a cikk?

 

CirmosVilága cikkek

További cikkek »

 

....