Testvérek
A két árva kiscicát, Ottert és Bunnyt Los Angelesben (Kalifornia) találta meg a jószívű Caroline Grace, a Baby Kitten Rescue vezetője. Befogadta őket, és azóta is gondoskodik róluk. Kint talált rájuk, feltételezhetően a mamamacskát várták, hogy visszatérjen, de erre nem került sor.
A két kiscica számos egészségügyi problémától szenvedett, így gyógyításuk hosszabb időbe telt. A Baby Kitten Rescue szervezet egy nonprofit állatmentő, amely elsődlegesen fogyatékkal élő, sérült, újszülött, kritikus állapotban lévő kiscicák gondozására specializálódott. Évente több cica kerül hozzájuk, ezért jelenleg is több olyan munkatársuk, önkéntesük van, akik szeretnének és tudnak gondoskodni a speciális igényű cicákról. Caroline hosszú ideje azon dolgozik, hogy elfogadják ezeket a kedves kisállatokat, s így a különleges igényük ellenére is teljes, gazdag, és boldog életet élhessenek.
A két kistestvér fogyatékkal született, de Caroline hisz abban, hogy ezek a kis állatok is megérdemelnek egy esélyt, és érdemes őket megmenteni. Miután a gyógyításuk befejeződik, Caroline keres majd nekik egy befogadó családot, egy otthont, ahol boldogan élhetnek.
Amikor a Baby Kitten Rescue gondozásába vette a két kiscicát, akkor még csak három hetesek voltak. Rendkívül rossz állapotban kerültek az egyesülethez: felső légúti betegségeik voltak, valamint szem- és gyomor problémáik.
Caroline látta, hogy a cicáknak hiányoznak egyes végtagjai.
Ő itt Otter.
Otter egyik lába nem fejlődött ki, így a kiscica három lábon tud csak járni. Ráadásul egy különösen ritka rendellenességgel, „Meningoencephalocele”-vel született, ami az alsó képen, a fején látható. Ez egy súlyos állapot, hosszú távú agyi problémákat okoz. A koponyája nem záródott be rendesen, így agyának egy része látszik.
Saját biztonsága érdekében egyedi készítésű sisakot visel, ezzel tudja védeni az agyát. Szerencsére már annyira megszokta, hogy használnia kell, hogy nem próbál megszabadulni tőle.
Betegsége ellenére Otter egy igazi kalandor, aki szívesen fedez fel új helyeket.
Szeret játszani, pihenni, az emberhez bújni, amikor csak lehet, dorombol.
Az alsó képen Otter épp az agyműtétje után volt, ahol az agyát visszahelyezték a koponyájába, majd titánhálót tettek rá, hogy fedve legyen a nyílás, míg begyógyul.
A műtét jól sikerült, nem volt komplikáció. Már jól van. A műtét után egyébként még két hétig kellett viselnie a sisakot, utána elhagyhatta.
Ő itt Bunny.
Bunny kétoldali "hemimeliával" született, ami azt jelenti, hogy hiányzik mindkét oldaláról a szárkapocscsontja (fibula), ami a lábszár külső oldalán elhelyezkedő karcsú, pálcika alakú csont.
A kiscica ügyesen alkalmazkodott a körülményekhez és megtanult a hátsó lábai segítségével közlekedni.
Bunny körülbelül négy hetes volt, amikor elkezdett a hátsó lábán járni. Egyre erősebb és ügyesebb lett, mostanra csak a hátsó lábait használja, miközben sétál és mászkál.
A két kiscica egyébként egymástól tanulták a járást. Először Bunny tette meg az első lépéseket, Otter pedig követte őt. Számos lehetőségük van arra, hogy lépésenként másszanak fel az ágyra, vagy a kanapéra, ők mégis gyakran próbálkoznak azzal, hogy felugranak.
Egyébként a két kiscica betegsége nagyon ritka a macskák világában. Nem tudni biztosan, hogy ez minek lehet a következménye. Otter és Bunny nagyon szeretik egymást, összetartó párt alkotnak, az anyjukat viszont nem találták meg.
A szervezetnél élő, fogyatékkal rendelkező kiscicák is azt csinálják, amit egészséges társaik: összebújnak, tisztogatják egymást, figyelik a madarakat és játszanak.
A szervezet lehetővé teszi az örökbefogadást is, de komoly feltételeknek kell megfelelni: az örökbefogadónak vállalnia kell, hogy soha nem engedik ki a kiscicát egyedül kóborolni, évente kötelező elvinni az állatorvoshoz legalább egyszer, ellenőrzésre. A két kiscica esetén még arra is oda kell figyelni, hogy rámpákat helyezzenek ki, amin könnyen fel tudnak mászni az ágyra, és alacsony oldalú alomdobozok legyenek kitéve számukra. Ha azt tapasztalják, hogy az örökbefogadó nem képes törődni a cicával, akkor elveszik tőle, és visszakerül a szervezethez.
A szervezet mindent megtesz annak érdekében, hogy Bunnyt és Ottert ne kelljen elválasztani, tehát olyan örökbefogadókat keresnek számukra, akik mindkét kiscicáról tudnak gondoskodni. Azonban még nem kezdték el keresni a lehetséges gazdikat, mivel Otter műtétje után legalább 2-3 hónapos megfigyelési időszak következik, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy nem lép fel szövődmény.
Forrás:
boredpanda.com
Képek: babykittenrescue.com, instagram.com/babykittenrescue
CirmosVilága cikkek